Kursy rekreacyjne

Zawsze marzyłeś o tym, żeby zgłębić morskie dno, nurkować na rafie pełnej tropikalnych ryb, a może interesują cię jaskinie lub wraki? Chcesz poczuć wolność i swobodę, jaka daje samodzielne nurkowanie, brak grawitacji? A może po prostu chcesz uciec od stresu dnia codziennego? Zacznij przygodę już dziś. Zostań nurkiem!

Kurs OWD - początek przygody

Kurs PADI Open Water Diver jest podstawowym kursem nurkowym, który da ci uprawnienia do samodzielnego nurkowania z partnerem na całym świecie do głębokości 18 metrów. Brzmi nieźle? To posłuchaj tego: nurkiem OWD może zostać każdy! Wystarczy, ze ukończy 10 lat i jest w dobrym stanie zdrowia. Nie wiesz czy starczy ci czasu na wakacjach? Otóż kurs ten trwa tylko 4 dni, w trakcie których zaliczasz 5 sesji teoretycznych, 5 zajęć basenowych I 4 zajęcia na wodach otwartych. Teoria opiera się na oglądaniu filmów o nurkowaniu, rozwiazywaniu testów i quizów na podstawie przeczytanego podręcznika i krótkich selektywnych wykładów instruktora, na tematy których kursanci nie zrozumieli. Żadnego nudnego przesiadywania w salach wykładowych!

W dawnym rzymskim basenie (gdzie pierwszego dnia kursu zobaczymy już pierwsze żyjątka podwodne!) kursanci uczą się na płytkiej wodzie pod czujnym okiem instruktora ćwiczeń, a na wodach otwartych powtarzają nabyte już umiejętności i wybierają się na pierwsze podwodne wycieczki. Staramy się, aby te wycieczki były jak najciekawsze, abyś mógł jak najwięcej zobaczyć, a przy okazji ćwiczyć nabywane na kursie umiejętności. Po ukończeniu kursu otrzymasz uznawany na całym świecie certyfikat PADI Open Water Diver (do 15 lat PADI Junior Open Water Diver), z którym będziesz mógł nurkować, gdziekolwiek znajdziesz kałużę wody i butle z powietrzem.:)

Wymagania i harmonogram kursu:

Wymagania wstępne: wiek minimum 10 lat, dobry stan zdrowia

Kurs trwa 4 dni. Zajęcia najczęściej odbywają się od godziny 9-16tej. Zaczynamy teorią w klasie, oglądamy filmy i rozwiązujemy testy na podstawie samodzielnie czytanego podręcznika. Następnie nurkowanie. Codziennie wykonujemy dwa nurkowania.

1 dzień – w bardzo płytkiej wodzie

2 dzień – głębokość 3-6 metrów

3 dzień – głębokość maksymalnie 12 metrów

4 dzień – głębokość do 18 metrów

Kurs prowadzony jest przez polskiego instruktora.

Kurs AOWD – przygoda trwa

Zrobiłeś już pierwszy krok, ale to ci nie wystarczy? Pociąga cię nurkowanie na wrakach, nocą, a może lubisz robić zdjęcia pod woda, ale nie zawsze wychodzą tak, jakbyś sobie tego życzył? Kontynuuj swoja przygodę z nurkowaniem na kursie PADI Advanced Open Water Diver. Nauczymy cię jak bezpiecznie nurkować na głębokość do 30 metrów, jak nawigować pod woda, na co uważać nurkując na wrakach czy w prądach. Rozwiniemy Twoje umiejętności i sprawimy, ze będziesz czerpał z nurkowania jeszcze więcej przyjemności i satysfakcji. A to wszystko oczywiście pod okiem doświadczonego polskiego instruktora. Ze względu na bogactwo wraków, specjalnie przygotowanych na potrzeby nurków Malta to wymarzone miejsce na ukończenie kursu AOWD.

Kurs składa się z 5 nurkowań specjalistycznych: obowiązkowego nurkowania głębokiego i nawigacji podwodnej oraz 3 nurkowań do wyboru (np. wrakowe, w prądzie, doskonała pływalność, fotografia podwodna) i oczywiście odrobinki teorii. Kurs może rozpocząć każdy, kto ukończył 12 lat (12-15 lat Junior AOWD) i ma stopień OWD (lub równoważny). Sam kurs może trwać 2 dni, ale dlaczego nie ponurkować dłużej i nie poćwiczyć nowych umiejętności… Polecamy zrobienie tego kursu podczas 5-dniowego pakietu. To pozwala opływać się i lepiej poćwiczyć zdobywane umiejętności.

Wymagania i harmonogram kursu

Wymagania wstępne: 12 lat oraz stopień OWD lub równoważny.

Czas trwania kursu codziennie od godziny 8mej do ok. 16tej. Zawiera minimum jedno nurkowanie do 30 metrów, jedno nurkowanie nawigacyjne i 3 nurkowania do wyboru (warto wybrać np. nurkowanie wrakowe, doskonałą pływalność itp.) Nurkowania kursowe odbywają się z brzegu.

Kurs Rescue – pomóż sobie i innym

Skończyłeś AOWD? Chciałbyś dalej rozwijać swoja wiedzę i umiejętności? Zacznij kurs Rescue. 3 dniowy kurs rozwijający umiejętności ratownicze i zdolność przewidywania i radzenia sobie z problemami u siebie i innych nurków. Obejmuje m.in. samo ratownictwo, postepowanie ze spanikowanym nurkiem oraz nieprzytomnym nurkiem na powierzchni wody i pod woda. Kurs jest bardzo ciekawy, nauczy cię jak profesjonalnie dowodzić akcją ratunkową i współpracować z zawodowcami. W połączeniu z kursem EFR umiejętność przydatna w życiu prywatnym.

Wymagania wstępne:

Wiek: 12 lat, stopień AOWD lub równoważny, 20 zalogowanych nurkowań, kurs pierwszej pomocy ukończony w ciagu ostatnich 2 lat (można skończyć razem z kursem Rescue)

Zakres kursu:

  • film poglądowy
  • podręcznik
  • testy
  • wykłady selektywne na podstawie niezrozumiałego materiału
  • trening w wodzie
  • scenariusze ratunkowe

EFR – nie tylko dla nurków

Emergency First Response - pierwsza pomoc przedmedyczna. Ważne. Często może uratować komuś życie albo skrócić czas późniejszej rehabilitacji. Z nami możesz nauczyć się jak przeprowadzić wstępną i dalszą pierwszą pomoc dla osób dorosłych, a także dla dzieci i niemowląt, a nawet zostać instruktorem pierwszej pomocy i moc szkolić innych. Pamiętaj, nie musisz być nurkiem. Ratownikiem może być każdy. Ukończenie tego kursu jest warunkiem otrzymania certyfikatu Rescue Diver, a także kandydowania na stopień Divemastera. A kurs instruktora EFR jest konieczny do wzięcia udziału w IDC.

Wymagania wstępne:

Brak

Stopień AOWD lub równoważny, 20 zalogowanych nurkowań.